poniedziałek, 16 marca 2015

"Hej, Jędrek!" walczy o tytuł Najlepszej Książki Wiosny

"Hej, Jędrek! Przepraszam czy tu borują?" już prawie dwa tygodnie po premierze. Wygląda na to, że książka dobrze weszła w rynek - Jędrek ma swoją stronę internetową, a już po niespełna tygodniu wydawnictwo zdecydowało się na dodruk. Cóż, w końcu takie miejsca w księgarniach zobowiązują :)
Big book "Jędrka" zagościł na wystawach w wielu księgarniach i muszę przyznać, że prezentuje się zacnie:Pojawiły się też pierwsze recenzje - jak do tej pory bardzo pozytywne. 

Paweł Deptuch z portalu Dzika Banda ocenił "Jędrka" na 100% pisząc między innymi: "Skarżycki serwuje wspaniałą szkolną opowieść przygodową z przednim wątkiem kryminalnym. Lekką, przystępną, diablo zabawną, wciągającą nawet takiego trzydziestoletniego pierdziela jak ja. Muszę przyznać, że autor rozbudził moje wewnętrzne dziecko, które siedząc w kącie nie da sobie wyrwać książki z rąk i co chwilę chichocze nie zważając na otoczenie. Ubawiłem się setnie, a przygody Jędrka jak żywo przywodzą na myśl perypetie innych znanych łobuzów – Titeufa i Kid Paddle’a, którzy już w tej chwili mogą czuć się zdeklasowani. Na pewno będzie to ulubiona książka waszych dzieci, do której z chęcią powrócą nie raz." - cała recenzja tutaj.

Z kolei Aleksy Krysztofiak, recenzent prowadzący blog Książki Na Czacie, w wieku zbliżonym do idealnego Czytelnika "Jędrka", napisał: "Fajna fabuła, wątek kryminalny, połączenie powieści i komiksu oraz dentystyczny koszmar. Czyli ciekawa powieść dla młodszej młodzieży." - cała recenzja tutaj.

Rafał Kołsut z Magazynu Miłośników Komiksu swoją recenzję podsumował następująco: "Pierwszy tom serii „Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?” to niezwykle sympatyczna pozycja na rodzimym rynku wydawniczym dla dzieci. Dobrze napisana, zapewniająca rozrywkę, świetnie zilustrowana, interesująca formalnie. W sam raz na leniwe popołudnie, podczas którego przydałoby się trochę przygody." - całość tekstu tutaj.

Zapraszam też do wysłuchania radiowej recenzji książki - fragment audycji Prosto z kadru w Radio Afera do odsłuchania tutaj.

Dziś ruszył też plebiscyt na Najlepszą książkę na wiosnę portalu granice.pl - "Hej, Jędrek!" walczy o nominację w kategorii książka dla dzieci - strona z głosowaniem jest tutaj. Głosy w pierwszej turze można oddawać do 25 marca. Z góry dziękuję za wsparcie!

Z kolei w najbliższą niedzielę - 22 marca o godz. 13:00 - w Poznaniu będę podpisywał i stemplował egzemplarze "Jędrka" na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży. Szczegóły na stronie Wydawcy.


Brak komentarzy: