czwartek, 18 marca 2010

Zaległości

Dzisiaj coś na kształt pisanego z opóźnieniem pamiętnika. Pamiętam, jakby to było wczoraj, chociaż był to wtorek w zeszłym tygodniu...

Dzień był pracowity, bo:

1) Najpierw pojawiłem się na ogłoszeniu wyników w konkrusie FOR na komiks o tematyce ekonomicznej. Pojawiłem się nie bez przyczyny, bo byłem jednym z jurorów w konkursie. Wyniki są już powszechnie znane (a jak ktoś nie zna może odwiedzić stronę FOR), więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Dam tylko wyraz uczuciu pewnego niedosytu. Jedna z kategorii, w której można było zgłaszać komiksy miała prowokujące hasło wywołujące: "Socjalizm, czyli gospodarcza droga donikąd". Prowokujące, tak przynajmniej sądzę, bo znalazłoby się pewnie sporo osób, które się nie zgodzą. Tyle, że się nie znalazło. W dodatku prawie wszystkim autorom prac w tej kategorii socjalizm kojarzy się wyłącznie z PRL-em. W związku z tym zabrakło dyskusji z jakąkolwiek współczesną propozycją "socjalistyczną" - a szkoda.

2) Wieczorem, wspólnie z Szymonem Holcmanem, byłem gościem A!_tr_akcji w Delikatesach TR. Spotkanie prowadziła redaktor naczelna Aktivista Agata Michalak. Rozmawialiśmy o komiksach, adaptacjach filmowych komiksów itp. Było sympatycznie i, mam wrażenie, że dość konkretnie. Gdyby nie to, że w domu czekały córki (bo byłem dodatkowo "słomianym wdowcem"), to chętnie zostałbym dłużej już po zakończeniu części oficjalnej.

3 komentarze:

mazol pisze...

punkt 2
bardzo interesujące spotkanie. komiksiarze zalegli po punkcie 1 ale i tak było całkiem sporo osób...

Rafał Skarżycki pisze...

fakt - spodziewałem się, że będzie bardziej kameralnie: tym bardziej, że wcześniej powiedziano nam, że na spotkanie z Nergalem przyszło niecałe 20 osób... :-)

OTU pisze...

tu byłem i czytałem, tak tylko chciałem zaznaczyć się jakoś